Pomysły na prezenty dla dzieci

Prezenty sprawiają najmłodszym nieopisaną radość. Choć w sklepach roi się od zabawek i kolorowych dodatków, rodzice wciąż mają problem z pomysłem na prezent dla swojego dziecka. Powinien on być przecież wyjątkowy, przemyślany i musi zapewnić moc zabawy. Co może okazać się godne uwagi? Jakie pomysły są najciekawsze?

Zabawki z drewna

Drewniane zabawki dla dzieci nadają się nawet dla najmłodszych. Są solidnie zrobione, a przy tym wykonane z całkowicie bezpiecznego materiału i ekologiczne. Jest to istotne, gdyż dzieci często w czasie zabawy wkładają przedmioty do buzi. Drewniane zabawki pozbawione są plastikowych elementów, a także kawałków wykonanych z tworzyw sztucznych, nie zawierają też niewielkich części, które łatwo połknąć. Często wybierane zabawki to między innymi klocki, puzzle, kostki, gry czy figurki w rozmaitych kształtach.

Miękkie przytulanki

Zabawki wykonane z miękkiego i naturalnego materiału są o wiele lepszą opcją niż kolejne plastikowe figurki. Produkowane obecnie przytulanki są wykonane z dbałością o detale i często przedstawiają ulubione postacie z bajek czy urocze zwierzątka. Dziecko z chęcią zabierze takich przyjaciół ze sobą do przedszkola, szkoły, na spacer czy na spotkanie z rówieśnikami. Maskotki są także świetne do przytulania przed zaśnięciem – pomagają w zapadnięciu w spokojny sen pozbawiony koszmarów.

Bajkowe gadżety

Bluzki z nadrukiem, kubki, zeszyty, pamiętniki, figurki, poduszki – można znaleźć właściwie wszystko, co zostało zainspirowane ulubioną bajką dziecka. Postacie z komiksów, seriali czy kreskówek zawsze cieszą najmłodszych, dlatego dobrze jest wypatrzeć kilka ciekawych i przydatnych gadżetów. Są dzieci, które chciałyby mieć dosłownie wszystko z nadrukiem ulubionego bohatera – nawet ręcznik do kąpieli, kubek do mycia zębów czy miseczkę na płatki śniadaniowe.

Sportowe prezenty

Aktywność fizyczna jest wyjątkowo ważnym elementem i powinna stanowić codzienność. Aby kształtować zdrowe nawyki, dobrze jest zachęcać dzieci już jak najwcześniej do uprawiania sportu. Hulajnogi, rowery, rolki czy deskorolki sprezentowane na święta mogą zaszczepić pasję na długie lata. Z kolei jeśli dziecko ma już sport, który lubi uprawiać, nie zaszkodzi podarowanie mu np. kasku, ochraniaczy czy odblasków.

Dzięki skorzystaniu z powyższych pomysłów na pewno znajdzie się taki podarunek, który okaże się idealny. Wystarczy dobrze zastanowić się nad tym, co wywoła największą radość i będzie sprawdzać się w codziennej zabawie. Obdarowane takim prezentem dziecko będzie uszczęśliwione i zacznie wykorzystywać swój prezent tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Baby obraz autorstwa valeria_aksakova - www.freepik.com